Med besøk fra irske utviklere ble det mye latter rundt det faktum at de fleste jeg kjenner skriver O + pil opp for å velge Norge i en nasjonsdropdown. Det var på ikke til å tro-nivået. Siden tabellformatet inntil videre kun tillater en representasjon og hele Skandinavia er flyttet først i tabellen, byr det jo på en utfordring. Men jeg kan ikke si annet enn at jeg trives godt like nord for Oman.
Mulig det har noe med utdaterte browseres manglende kapasitet til å tolke bokstavsekvenser i en dropdown. Eller det faktum at man må skrive hele 4 bokstaver for å velge vårt langstrakte, fremfor Norfolk Islands eller andre i kategorien Sikkert-spennende-steder på N-O-R.
Teorier/forklaringer mottas med takk, plausibilitet er intet krav.
Siden jeg så bombastisk hevdet at “alle” gjør det, tenkte jeg det var på sin plass med en liten undersøkelse.
7 Kommentarer
april 16, 2009 at 7:17 am
Folk tilegner seg veldig raskt vaner som gjør livet enklere, selv om det er snakk om velding små forbedringer.
Tror kanskje anndelen blankt den vanlige befolkningen(Altså utover oss fantastiske) ville dratt statestikken en annen vei
april 16, 2009 at 7:32 am
Jeg trykker O + opp, blir umåtelig frustrert de gangene jeg møter på en drop down der Norge er flyttet eller Oman mangler. Men jeg opplever at mennesker som ikke er fullt like aktive brukere av internett og dropdownlister scroller og scroller og scroller. De vet rett og slett ikke om muligheten for å trykke på N eller O, eller de vet om muligheten, men er redd for at noe galt vil skje dersom de prøver seg på det. Skjemaer som skal fylles ut og sendes inn er tross alt ganske skumle! Tenk om vasen du har kjøpt på Amazon havner i Oman istedenfor Norge? Eller eventuelt Norfolk Island, sånt er ikke gøy vet du
Visste du at Oman har hatt en befolkningsøkning på over 150% fra 1980 og frem til i dag? Random fact fra Wikipedia.
april 16, 2009 at 11:55 am
Eg gjer det, men på nynorsk er det Norfolk islands som kjem opp rett over oman…
april 16, 2009 at 12:11 pm
Har alltid tastet n-o-r-w og sett på meg selv som ytterst intelligent. Skammer meg over å ha oversett det opplagte ved Oman-strategien.
april 17, 2009 at 7:13 am
Jeg var ikke spesielt unik nei.. ‘O’ og opp..
april 18, 2009 at 7:15 pm
Hehe, trudde eg var ein av dei få
Avstemmingi eg gjorde her eg sit med tvo jenter (båe tvo Ubuntu Linux-brukarar) viser at dei anten trykkjer N og blar nedyver, elder skriver N-O-R-W
juni 5, 2009 at 2:59 pm
Vincent H sier Oman har hatt en befolkningsøkning på 150% siden 1980. Jeg er ganske sikker på at det er pga nordmenn som har trykket o og glemt den viktige “pil opp” etterpå.